Hotel U Svatého Jana nabízí jedinečnou příležitost romantického ubytování s nádechem mystiky v budově bývalé fary kostela Sv. Jana Na Skalce. Je umístěn 1 minutu pěšky od Karlova náměstí, v pěší vzdálenosti od historického centra Prahy a 300 metrů od stanice metra Karlovo náměstí – trasa B. Zastávka tramvaje „Botanická zahrada“ je před budovou. Pražská Botanická zahrada je vzdálena 150 metrů od budovy.

V roce 1691 Kristián Herger z Feldberku vystavěl kapli ke cti blahoslaveného Jana Nepomuckého na vinici „Svatošově“ za zahradou Faustova domu. Barokní kostel sv.Jana Nepomuckého byl postaven na jejím místě v roce 1730 K.I.Dientzhoferem. Budova hotelu U Sv. Jana byla postavena jako administrativní budova církve v novobarokním slohu architektem A.Wiehlem v roce 1902 a je umístěna pod kostelem sv.Jana Na Skalce.

 Hotel prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2014 a nabízí komfortní ubytování v 15 stylových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastními koupelnami a toaletami, LCD TV se satelitním příjmem, Wi-Fi internetovým připojením, trezorem a minibarem. Hotel poskytuje ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových pokojích a suitech, které lze také využít jako rodinné pokoje až pro 4 osoby. 

Hotelovým hostům je k dispozici parkoviště a okrasná zahrada. Nonstop recepce je umístěna v přízemí hotelu.

Hotel U Svatého Jana naleznete na adrese Vyšehradská 28, Praha 2. Standardní příjezd je po 14:00 a odjezd je před 11:00.